Понедельник, 22 июля, 2024
ГлавнаяАктуальноУ Миколаєві влада ігнорує думку мешканців одного із мікрорайонів міста

У Миколаєві влада ігнорує думку мешканців одного із мікрорайонів міста

Сесія Миколаївської міської ради 27 квітня 2022 року затвердила “Положення про найменування (перейменування) вулиць, провулків, проспектів, площ, парків, скверів”.

Згідно з документом, перейменування об’єктів у Миколаєві має здійснювати міська рада за поданням міського голови після отримання рекомендації відповідної комісії та проведення громадського обговорення. Топонімічна комісія приймає, розглядає пропозиції, виносить на громадські слухання та на підставі цього дає поради міській раді. Комісія була створена рік тому. А вже на початку 2024 року її роботу було завершено. Діяльність комісії викликала дуже багато нарікань та скарг з боку городян. І вони далеко не безпідставні. 35 років тому до Миколаєва було приєднано село Тернівка. Населене етнічними болгарами, воно має давню історію. Офіційні згадки про нього датуються 1792 роком.

Тут є музей болгарської громади та функціонують кілька болгарських громадських організацій. Українці болгарського походження зберігають свою історію.
А от миколаївська влада не цінує своєї історії та ігнорує думку городян. Про це розповів т.в.о. голови ГО “Болгарський культурно-просвітницький центр Търновка” Владислав Ганчо.Наведені ним факти та документи просто шокують.

Як з’ясувалося із 12 пропозицій на зміну топонімів, які запропонувала громадськість, комісія не розглянула жодного!І це при тому, що сотні мешканців Тернівки поставили свої підписи під зверненням про перейменування.Ми спробували розібратися в цьому питанні і взяли для прикладу кілька вулиць. Так вулицю Дачна мешканці пропонують перейменувати на вулицю Михайла Драгоманова.

Народився Михайло Петрович Драгоманов 18 вересня 1841 року в Гадячі на Полтавщині. Етапним у справі становлення М. Драгоманова як політичного і громадського діяча став його виступ над труною Шевченка у Києві, коли прах великого Кобзаря перевозили до Чернечої гори. Слова, сказані тоді ще юним промовцем:

«Кожний, хто йде служити народу, тим самим надіває на себе терновий вінець», – виявилися пророчими.

Утиски проти впроваджуваних проявів української культури змусили М. Драгоманова виїхати за кордон і стати політичним емігрантом. Восени 1875 року Михайло Петрович через Галичину та Угорщину вирушає до Відня з наміром створити там осередок національної політичної думки, започаткувати випуск української газети. Прогресивний громадсько-політичний збірник «Громада» М. Драгоманов створив у Женеві восени 1876 року .У 1889 році Михайла Петровича запрошують на кафедру загальної історії історико-філологічного факультету Софійського університету Болгарії. Помер 20 червня 1895 року. Похований М. Драгоманов у Софії. Його ім’ям названо Український державний університет.

Можна сказати, що ця людина є одним із символів дружби між українським та болгарським народами.

Є ще один ганебний приклад. Житель вулиці Гагаріна Віталій Бєлінський, героїчно загинув на Донбасі у 2022 році. Жителі Тернівки ініціювали перейменувати вулицю його ім’ям. Але влада і тут їх не підтримала. Натомість стала відома інсайдерська інформація, яка виглядає як поганий анекдот. Що б якось позбутися активістів влада пропонує вулицю Бєлінського перейменувати на вулицю Бєлінського.
Справа в тому, що в Тернівці є вулиця, названа на честь російського письменника Віссаріона Бєлінського. Щоправда, герой загиблий за незалежність України, до неї жодного стосунку не має.

Але владу це особливо не турбує. Також як не хвилюють такі факти, як те, що десятки жителів Тернівки не змогли зареєструватися через неполадки в електронній системі, а ще велика кількість просто фізично не змогла цього зробити.

Але схоже терпець у громади урвався. Дві громадські організації ГО “Болгарський культурно-просвітницький центр Търновка” та ГО “Тернівське Болгарське товариство імені Івана Вазова” звернулися з колективним листом протесту до Миколаївського міського голови О. Сенкевича. У листі сказано, що топонімічна комісія “поводитиметься з нашою історією та самоіденічністю так само як московити з підкореними територіями та пригнобленими народами.”Надалі активісти планують звернутися за допомогою до голови Миколаївської ОВА.
Варто зазначити, що наприкінці травня у Тернівці побував Консул Республіки Болгарія Стоян Стоянов. З’ясувавши, що в школі немає бомбосховища, болгарські дипломати пообіцяли вирішити це питання.

І навряд чи подібні дії миколаївської влади служать зміцненню дружби між болгарським та українським народами.

Миколаївська правда стежитиме за подальшим розвитком подій у цій історії.

Поширити це:

Подобається це:

Подобається Завантаження…

Последние новости

Погода

Николаев
ясно
13.3 ° C
13.3 °
13.3 °
95 %
1kmh
0 %
Пн
26 °
Вт
23 °
Ср
26 °
Чт
23 °
Пт
24 °
spot_img
Гороскоп на сегодня
Гороскоп на завтра
Материалы по теме

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь