«Той, хто не знає минулого, не знає ні сьогодення, ні майбутнього, ні самого себе», – сказав французький мислитель Вольтер ще на початку вісімнадцятого століття.
А відомий український поет Максим Рильський у ХХ столітті сказав “Народ, який не пам’ятає минулого, не має майбутнього”. Пізніше він доповнив свій безсмертний вислів словами – “Хто не відає про славу своїх предків, той сам не вартий пошани”.
На жаль, миколаївська влада дуже часто по своєму трактує ці слова. Декларуючи на словах прихильність до європейських цінностей, на ділі все робиться з точністю до навпаки.
Так наприклад у Німеччині історичною пам’яткою визнано Берлінський олімпійський стадіон на якому в 1936 році проходили XI Літні Олімпійські ігри.
На горі Монтжуїк у Барселоні знаходиться Палац Спорту Сан Жорді або Palau D’Esports Sant Jordi, як називають його місцеві жителі. Він був побудований до однієї з найзначніших подій в історії Іспанії – Олімпійських ігор 1992 року. Це одна з найяскравіших пам’яток Барселони.
І таких прикладів багато.
У Миколаєві є також унікальний спортивний об’єкт, гордість Миколаєва, який протягом останніх 15 років намагаються знищити. Йдеться про унікальний, єдиний в Україні трамплін для стрибків фрістайлу, збудований у 1988 році.
У ситуації, що склалася, згадуються слова Теодора Рузвельта: «Дурні навчаються на своїх помилках, а розумні – на чужих».
Дивує, що нинішня влада повторює злочини своїх попередників комуністів.
1978 року було знищено найстаріший в Україні, Миколаївський зоопарк. Було знесено будинки, що мали історичну цінність не тільки для України, а й для Європи.
А на його місці з’явився облвиконком, у якому донедавна була обдержадміністрація.
У нинішніх миколаївських можновладців інші запити. На місці трампліну їм хочеться розмістити ресторан.
Це як треба не любити своє місто, щоб намагатися знищити споруду, яка становить цінність для всієї України. Миколаївський трамплін став колискою двох олімпійських чемпіонів. Тут тренувалися призери чемпіонатів світу та Європи.
А найбільший успіх і славу миколаївському трампліну приніс наш земляк фрістайліст Олександр Абраменко. Він став найтитулованішим українським олімпійцем на зимових Олімпійських іграх. Легенда українського спорту став олімпійським чемпіоном 2018 року та срібним призером Олімпійських ігор 2022 року.
Проблема збереження трампліну вже вийшла за межі Миколаєва. Нею зацікавилися не лише спортсмени, а й історики, діячі культури та мистецтва та не лише з нашого міста.
16 вересня на ім’я миколаївського міського голови О.Сенкевича подано звернення про надання статусу об’єкта культурної спадщини – трампліну для фрістайлу, що розташований за адресою Бузький бульвар, 16/1.
Під зверненням поставили свої підписи відомі на весь світ спортсмени та тренери, видатні діячі культури та мистецтва, депутати Миколаївської міської та обласної рад. Першим під зверненням стоїть підпис олімпійського чемпіона О.Абраменко
На сьогодні це своєрідний тест для миколаївської влади – чи заслуговує вона на повагу і пошану, чи ні?
За інсайдерською інформацією стало відомо, що у разі якщо миколаївська влада спробує саботувати ухвалення рішення про надання статусу об’єкту культурного наслідку – трампліну для фрістайлу, ініціатори звернення готові звернутися безпосередньо до Президента України.
Миколаївська правда стежитиме за подальшим розвитком подій.
Поширити це:
Подобається це:
Подобається Завантаження…