У Миколаєві станом на друге лютого біля пляжу “Маяк” повалені понад 50 дерев.
Над розв’язанням проблеми наразі працюють фахівці “Миколаївського лісового господарства”.
Кореспонденти дізналися, як лісники борються з наслідками повалення дерев.
Існує певна процедура прибирання сухих дерев з лісової ділянки. Обстеження здійснюється спільно з “Херсонлісзахистом”, каже виконувач обов’язків директора філії “Миколаївське лісове господарство” Сергій Завгородній.
Це починається з виявлення сухого насадження. Для цього заміряється діаметр дерева, висота дерева і ставляться відповідні позначки, клейма при вибірковій рубці на шийці дерева.
Сергій Завгороднійв.о. директора філії “Миколаївське лісове господарство”
“Після цього виписується електронний лісовий квиток, і можемо розпочинати рубку. Після того, як дана (деревина — ред.) буде зрубана, складена, заміряна, пройдена через КПК – електронний облік деревини, тоді вона може бути реалізована”, — каже він.
Місцевий житель Едуард розповідає, прогулювався лісом та побачив повалені дерева біля пляжу “Маяк”.
“Тут ходив, гуляв і оце побачив, що купа дерев повалених. Нарахував у цьому місці десь близько 40 дерев, на тій стороні ще десяток, але я далі не ходив. Тобто пів сотні дерев тут лежить, вони завалені, сухі”, — розповідає Едуард.
“Повалені дерева лежать на звичайних, і шкідники перелазять. Ось воно все пошкоджене, бачите дерево. Я пропоную просто ці дерева прибрати, віддати на ЗСУ, бо їм дерево завжди потрібне”, — додає чоловік.
Помічниця лісничого філії “Миколаївське лісове господарство” Тетяна Косерба говорить, причинами того, що дерева стають слабкі — засуха, несприятливий ґрунт або вік дерева.
“Для кожної породи дерев, як-то кажуть, є свої шкідники, які саме знешкоджують ту чи іншу деревину. У першу чергу, ми побачимо по тому, що гілки сухі й листя, хвоя суха. Це перші ознаки того, що дерево починає висихати”, — розповідає Косерба.
Зменшення кількості штучних лісових насаджень негативно впливатиме на екосистему міста та області, говорить професор кафедри екології та природоохоронних технологій Національного університету кораблебудування Ігор Наконечний.
“Будь-який мікроорганізм, який живе на деревині, будь-які комахи, які живуть там, якщо вони збільшують різко свою чисельність, вони стануть однозначно шкідниками”, — пояснює професор.
“Але шкода для цієї мікроекосистеми прибережної зони з втратою дерев, безперечно, буде. Бо це і дім для птахів, та очищення повітря суттєве — все ми це влітку відчуваємо”, — зауважив Ігор Наконечний.
Комісія лісничої філії розпочала обстеження ділянки у січні 2024 року. Про результати буде відомо згодом, розповідає Сергій Завгородній.
Поширити це:
Подобається це:
Подобається Завантаження…