Вторник, 25 июня, 2024
ГлавнаяАктуальноУчні взяли участь в екоакції на Тилігульському лимані

Учні взяли участь в екоакції на Тилігульському лимані

Міжнародний день чистих берегів проводять по всьому світу щорічно в треті вихідні вересня.

У цей час проводяться заходи на узбережжях річок, морів і океанів з метою попередження забруднення побутовими відходами водних ресурсів. Екосвідомі школярі Української загальної середньої навчання 16 вересня приєдналися до акції і вийшли на берег Тилігульського лиману не за для відпочинку, а з метою збирання сміття на прибережній території.

Дарина Агапова, учениця 8-го класу

—Я в основному не звертала уваги на екологію, але зараз подумала, що пора. Мені черепах шкода і рибу. А тут скрізь можна знайти ці всі сітки і скло і проколоти ноги.

Організатором екоакції виступили співробітники регіонального ландшафтного парку «Тилігульський». Його представники щорічно співпрацюють зі школами і залучають до прибирання саме учнів, також для хлопців проводять відкриті уроки природознавства. Школярі є екосвідомості громадянами, представниками молодого покоління, які в подальшому будуть вести себе усвідомлено і донесуть цей посил своєму оточенню.

Микола Грубий, науковий співробітник РЛП «Тилігульський» (Миколаївська обл.)

-Цього разу ми зробили відкритий урок природознавства, де учні різних шкіл, різних класів могли помилуватися територією і приєднатися до Всесвітнього дня прибирання берегів. Разом зі школярами та їх вчителі, товариші і ті люди, які їх супроводжують.

На думку еколога Інни Тимченко, у дітей необхідно формувати дбайливе ставлення до навколишнього середовища. Таким чином, в майбутньому можливо вирішити багато екологічних проблем і змінити ситуацію, в якій зараз знаходиться природа через неусвідомленого негативного ставлення людини до природи.

Інна Тимченко, еколог, викладач Миколаївського університету кораблебудування

-Ми зібрали не так багато сміття з одного боку, тому що працівники парку тут час від часу прибирають, але разом з тим, як і в минулий раз ми зібрали рибальські сітки, що говорить про те, що рибалки залишають після себе сміття. Пляшки від алкогольних напоїв свідчать про те, що тут відпочивають дорослі люди і залишають після себе сміття.

Всім учасникам акції видали рукавички і пакети. За час прибирання школярі разом з учителем і співробітниками парку зібрали кілька мішків сміття: обгортки від продуктів харчування, пляшки, вологі серветки, які не розкладаються, і рибальські мережі.

Олена Петрівська, учитель географії Українського Уосо І-ІІІ ступенів

-Мені подобається вираз: «Це не мій сміття, але моя планета» або моя територія, або моя країна. І я на всіх уроках, на перервах, коли є хвилинка, завжди прошу дітей сміття викидати в спеціально відведених місцях. Ми з дітьми дуже часто говоримо і проводимо ігри із сортування сміття. Мені здається це дуже важливо.

По завершенню збирання учасникам акції співробітники парку вручили хлопцям пам’ятні подарунки: кишенькові визначники жителів Чорного моря, книги «Секрети Чорного моря» і пам’ятні монети — Тилигул з зображенням птаха шилоклювки, проліска і устриці, на реверсі — покровитель Миколаївській області Святий Миколай.

Последние новости

Погода

Николаев
пасмурно
20.3 ° C
20.3 °
20.3 °
63 %
3kmh
91 %
Вт
22 °
Ср
24 °
Чт
25 °
Пт
27 °
Сб
29 °
spot_img
Гороскоп на сегодня
Гороскоп на завтра
Материалы по теме

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь