Понедельник, 27 марта, 2023
ГлавнаяЗдоровьеУкраїнські медики лікують пацієнтів з туберкульозом за допомогою цифрових технологій

Українські медики лікують пацієнтів з туберкульозом за допомогою цифрових технологій

Інноваційні технології медичні працівники застосовують у межах проєкту «Підтримка зусиль у протидії туберкульозу в Україні», який реалізує міжнародна організація PATH за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) Щоб підтримувати в пацієнтів прихильність до лікування та покращувати якість надання медичної допомоги у разі туберкульозу, українські медики мають змогу використовувати цифрові технології та інноваційні підходи:

  • скриньки SMART BOXes;
  • мобільний застосунок SureAdhere.

Так для медичних працівників закупили 1500 скриньок  SMART BOXes . Їх використовують, щоб автоматизувати моніторинг лікування пацієнтів на амбулаторному етапі й отримувати дані в режимі реального часу. Це дає змогу медикам діяти відповідно, якщо пацієнт не дотримується режиму лікування. Тобто це пристрій, який передає дані про прийом ліків від пацієнта до лікаря. Доступ до інформації має лише лікар. Скриньки отримали медики в наступних областях:

  • Полтавській;
  • Черкаській;
  • Кіровоградській;
  • Київській;
  • Запорізькій;
  • Дніпропетровській.

Понад 70 медиків навчилися використовувати спеціальну платформу та смартбокси для моніторингу прихильності лікування і нині вони спонукають пацієнтів користуватися ними. За допомогою смартбоксів лікуються понад 250 пацієнтів, а рівень прихильності складає 92,43% в усіх пілотних областях. Додаткові смартбокси планують закупити наступного року. Мобільний застосунок SureAdhere Здійснювати відеоспостереження за прийомом препаратів (VOT — video-observed treatment) дає змогу спеціальний застосунок для смартфонів SureAdhere. Застосунок використовують пацієнти, щоб записувати відео під час прийому препаратів і завантажувати його на спеціальну платформу для моніторингу прихильності лікування. Дані від пацієнта на платформі переглядає відповідальний медичний працівник, який і підтримує зв’язок з пацієнтом для ефективного ведення пацієнта на шляху до одужання. На цю саму платформу надходять дані зі смартбоксів. У серпні для лікарів і медичних сестер із Полтавської, Черкаської, Кіровоградської та Київської областей провели серію віртуальних тренінгів «Відеотехнології для організації амбулаторного лікування хворих на туберкульоз: мобільний застосунок SureAdhere та платформа моніторингу прихильності», де ознайомили із можливостями інноваційних технологій. Фтизіатри, які допомагають впроваджувати цифрові технології моніторингу прихильності, розуміють функціональні можливості платформи щодо забезпечення високоякісного моніторингу прихильності до лікування, підготовки звітності.

Здоров-Инфо

Последние новости

Погода

Николаев
облачно с прояснениями
5 ° C
5 °
5 °
82 %
2.3kmh
66 %
Пн
8 °
Вт
3 °
Ср
4 °
Чт
10 °
Пт
9 °
spot_img
Гороскоп на сегодня
Гороскоп на завтра
Материалы по теме

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here