Пятница, 21 июня, 2024
ГлавнаяАктуально«Залишити не можна перейменувати». У Миколаєві пройшла лекція-дискусія щодо перейменування вулиць.

«Залишити не можна перейменувати». У Миколаєві пройшла лекція-дискусія щодо перейменування вулиць.

У Миколаєві розпочалася реалізація проекту «Деколонізація: переосмислення імперського минулого у публічному просторі Миколаєва».

Цей проект реалізується Платформою MY ART у партнерстві з Агенцією розвитку Миколаєва за підтримки німецького Фонду ім. Гайнріха Бьолля.

29 серпня У Миколаєві відбулася лекція-дискусія щодо перейменування вулиць під час процесу подолання наслідків русифікації та тоталітаризму у міських топонімах. Це був перший захід проекту із назвою «Залишити не можна перейменувати»
На ньому було розглянуто питання чому слід змінити назви вулиць Миколаєва.

Лекцію провела історик, незалежна експертка у сфері мистецтва Яна Давиденко.«Гуляючи історичним центром міста, можна легко відчути симбіоз кількох епох. Архітектурні ансамблі часів російської імперії доповнюються дотичними до неї топонімами, змішуючись з назвами вулиць, що залишились у спадок від радянських часів. Вулиця Пушкінська, Декабристів, Фалєєвська, Лягіна, Наваринська, Макарова … Що говорять ці назви тим, хто народився в незалежній Україні? Чи настільки важливі ці постаті для сучасного пересічного миколаївця, щоб увіковічнювати їх в публічному просторі? Які цінності закодовані в подібних топонімах? І головне – як вони впливають на мешканців міста?», – зазначає Яна Давиденко.

Миколаївці, які прийшли на цей захід з цікавістю слухали аргументовані доводи лекторки з приводу необхідності перейменування вулиць, які мають імена стовпів епохи колоніалізму.Після закінчення лекції відбулася невелика дискусія. Переважна кількість присутніх підтримала необхідність перейменування вулиць у Миколаєві. Однак у залі знайшлося кілька осіб, які агітували за збереження імперських топонімів.Організатори розповіли, що питаннями топоніміки вони тісно займаються з травня місяця. За цей період проведено низку досліджень та опитувань.На сьогоднішній день Миколаїв посідає одне з останніх місць серед обласних центрів України з перейменування. За півтора роки повномасштабної війни, у місті-герої Миколаєві, перейменовано лише одну вулицю. Московська стала Маріупольською.

Команда Платформи MY ART продовжуватиме свою роботу. Наступна зустріч із миколаївцями пройде у четвер, 31 серпня. Її тема «Жіночий слід у топонімах міста».

Поширити це:

Подобається це:

Подобається Завантаження…

Последние новости

Погода

Николаев
переменная облачность
22 ° C
22 °
22 °
56 %
2.2kmh
39 %
Пт
26 °
Сб
28 °
Вс
23 °
Пн
21 °
Вт
22 °
spot_img
Гороскоп на сегодня
Гороскоп на завтра
Материалы по теме

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь