Среда, 8 февраля, 2023
ГлавнаяЗдоровьеЗменшення забруднення повітря може сприяти здоровому розвитку мозку

Зменшення забруднення повітря може сприяти здоровому розвитку мозку

Портативний очищувач повітря вдома може зменшити негативний вплив забрудненого повітря на розвиток мозку дітей.

Дослідники Університету Саймона Фрейзера співпрацювали з американськими та монгольськими вченими, щоб вивчити переваги використання повітряних фільтрів для зменшення впливу забрудненого повітря під час вагітності та оцінити вплив на інтелект дітей.

Починаючи з 2014 року, команда залучила 540 вагітних жінок в Улан-Баторі, Монголія, для участі в дослідженні Ulaanbaatar Gestation and Air Pollution Research (UGAAR). В Улан-Баторі якість повітря одна з найгірших у світі, що значно перевищує норми, встановлені Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ).

Жінки були вагітні менше 18 тижнів і не палили, але раніше не використовували пристрої для фільтрації повітря у своїх домівках. Вони були випадковим чином розподілені до контрольної або інтервенційної групи. Групу втручання забезпечили одним або двома очисниками повітря з фільтром HEPA і заохочували безперервно працювати з очисниками повітря протягом їхньої вагітності. Очисники повітря були вилучені з дому після народження дитини.

Пізніше дослідники виміряли повномасштабний коефіцієнт інтелекту дітей (FSIQ) у віці чотирьох років за допомогою дошкільної та початкової шкали інтелекту Вешлера.

Вчені виявили, що діти, народжені від матерів, які використовували очищувачі повітря, мали середній FSIQ на 2,8 бала вище, ніж у групи, яка не використовувала очищувач повітря під час вагітності.

«Ці результати в поєднанні з даними попередніх досліджень вказують на те, що забруднення повітря є загрозою для розвитку мозку», — каже Раян Аллен, професор екологічної безпеки. «Але хороша новина полягає в тому, що зменшення впливу мало очевидні переваги».

Діти в групі втручання також мали значно вищі середні показники індексу вербального розуміння, що узгоджується з результатами попередніх спостережних досліджень. Дослідження показує, що вербальні навички дитини можуть бути особливо чутливими до впливу забрудненого повітря.

Понад 90 відсотків населення світу дихає повітрям, концентрація твердих частинок якого перевищує норми ВООЗ. Дослідники припускають, що вплив забруднення повітря на розвиток мозку на рівні популяції може бути суттєвим, навіть якщо вплив на індивідуальному рівні буде скромним.

Результати їх дослідження показують, що зменшення впливу забрудненого повітря під час вагітності може покращити когнітивний розвиток дітей у всьому світі.

nashamama.com

Последние новости

Погода

Николаев
переменная облачность
-10.7 ° C
-10.7 °
-10.7 °
96 %
2kmh
28 %
Ср
-11 °
Чт
-3 °
Пт
-0 °
Сб
0 °
Вс
1 °
spot_img
Гороскоп на сегодня
Гороскоп на завтра
Материалы по теме

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here