Воскресенье, 5 февраля, 2023
ГлавнаяЗдоровьеЗнімають біль, але вбивають серце: препарати на основі канабісу збільшують ризик аритмії

Знімають біль, але вбивають серце: препарати на основі канабісу збільшують ризик аритмії

Датська дослідницька група з Університету Гентофте в Копенгагені виявила, що у тих, хто регулярно приймає  препарат на основі канабісу  для лікування хронічного болю, ризик розвитку аритмії підвищений на 74% — проблеми, при якій серце людини б’ється нерегулярно.

Дослідники, які опублікували свої висновки в понеділок, 22 серпня, в журналі Європейського товариства кардіологів, зібрали дані  майже 5 тис. пацієнтів , яким був прописаний канабіс для зняття больових симптомів.

Кожного з учасників порівнювали з пацієнтами, які також страждають від хронічного болю, але не приймають препарат. За добровольцями спостерігали  протягом близько півроку .

З’ясувалося, що приблизно у 0,86% тих, хто вживав марихуану  для полегшення болю , розвинулася аритмія — в порівнянні з 0,49% в контрольній групі. Це означає 74-відсотковий стрибок ризику, заснованого на використанні препарату.

При цьому дослідники не виявили збільшення ризику, пов’язаного з гострим коронарним синдромом або серцевою недостатністю. Хоча, як зазначили вчені, ці 74% приголомшують. Адже, за їхніми словами, необроблені дані в обох групах становили лише частки відсотка.

Аналітик політики в галузі охорони здоров’я в Каліфорнійському університеті Сан-Дієго Юян Ши, яка веде дослідження вживання канабісу, раніше в цьому році відзначила несприятливий вплив травички  на психічне здоров’я молоді .

Вона попередила, що вживання каннабісу може також погіршити дихання і призвести до серцевих захворювань.

fakty.com.ua

Последние новости

Погода

Николаев
пасмурно
-6.7 ° C
-6.7 °
-6.7 °
95 %
4.3kmh
100 %
Вс
-4 °
Пн
-4 °
Вт
-3 °
Ср
-3 °
Чт
-7 °
spot_img
Гороскоп на сегодня
Гороскоп на завтра
Материалы по теме

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here