Воскресенье, 21 апреля, 2024
ГлавнаяАктуальноЗВЕРНЕННЯ щодо перейменування Первомайська

ЗВЕРНЕННЯ щодо перейменування Первомайська

                 Шановні земляки !

Нікому з нас не треба доводити, якою багатостраждальною є наша з вами Вітчизна, Україна. Кожен простий українець знає це по собі.

Тому що саме найчисельніша верства суспільства – трудовий народ – завжди несе тягар усіх історичних процесів.

Становлення і крах держав, війни, свавілля, підлість і казнокрадство можновладців – усе це завжди вивозить на собі народ.

І якщо хтось стверджує, що в якісь давні часи керманичі-можновладці були українськими патріотами й отцями рідними для народу, а народ заможним і щасливим – той бреше.

Такого нема й сьогодні – не кажучи вже про те, що не було у минулому, коли народ був ще більш пригноблений.

Але вести політику на основі міфів, зокрема історичних, вже стало традицією. Діячі, неспроможні дати народу нові плідні ідеї, пропонують будувати  українське майбутнє на «історичному минулому» – здебільшого  «висмоктаному з пальця», «притягнутому за вуха» або перекрученому.

Нічого достойного і міцного на такому фундаменті не збудуєш!

Ми маємо добре знати і шанувати свою справжню історію – бо без цього ми будемо «іванами непомнящими», яким кожен бажаючий буде брехати що схоче.

Але будувати майбутнє ми зобов’язані на основі надійних  сучасних технологій!

А такими є, перш за все, освіта і культура.

Всі цивілізовані держави своїм досягненням завдячують саме високому розвитку освіти й культури !

Хто цього не розуміє є варварами, державність яких занепадає.

Україна поки що ніяк не виплутається з ментальних тенет колоніалізму і тоталітаризму, цей процес ледве йде, і однією з причин цього є у тому числі ота політика «любителів історичного минулого», про яку сказано вище.

Це прямо стосується і теми перейменування нашого міста. Всі без винятку назви територій, з яких у 1919 році було утворено Первомайськ – із варіаціями на тему  Орель/Орьол/Орел/Орлік/Горлик/Орлик включно, – виникли в часи пануванння на українських землях іноземних загарбників, і в силу законодавства про деколонізацію топонімів України не можуть застосовуватися для найменування міста.

Пропонуємо ознайомитися з текстами звернень до Верховної Ради України та Інституту національної пам’яті, що наведені нижче, та підтримати надання нашому місту імені нашого всесвітньо-відомого земляка – Миколи Степановича Вінграновського.  В Україні є місто Хмельницький, місто Кропивницький, є інші міста, названі іменами видатних людей – має бути і місто Вінграновський!

Ця нова назва має дати поштовх до переоцінки світогляду кожного з нас, і до цивілізаційного оновлення нашого міста.

Щоб воно не спотворювалося заради чиїхось шкурних інтересів, почало відроджуватися і стало кращим, ніж було, тобто стало справжнім  містом для людей.

Щоб усі ми, наші діти й онуки нарешті стали по-людськи жити й трудитися в рідному місті та гордитися ним.

«ЗА» вже зібрано сотні підписів, долучайтеся!

Щоб розписатися у підписному листі, треба прийти до АртХабу «Вінграновський» (Толстого 10), або викликати додому чи на роботу збирача підписів по моб.   066 786 02 98

 

Голові Верховної Ради України

                                                            Р.О. Стефанчуку

       Щодо перейменування
міста Первомайська Миколаївської області

Ми, мешканці міста Первомайська Миколаївської області, що підписалися під цим зверненням, просимо Верховну Раду України дослухатися до нашої аргументації та змінити нинішню назву «Первомайськ» на нову назву – «Вінграновський».
Ми всі звикли до найменування «Первомайськ» та до безлічі інших місцевих топонімів минулих епох, вони зручні для нас, але закон про декомунізацію та деколонізацію треба виконувати.
Тавра комуністичного тоталітаризму та імперій-завойовників мають назавжди піти в небуття із свідомості українського суспільства.
Між тим, схоже, що більшість депутатів Первомайської міської ради й ті особи, під впливом яких вони голосують, не згодні з цим, їх пріоритети спрямовані у рабське минуле України, а не у вільне майбутнє.
Маючи власні непатріотичні переконання та піклуючись про голоси  на майбутніх виборах таких же виборців, фактично  підігріваючи у місті проросійські настрої, вони прийняли популістичне, хитре, облудне, протизаконне і загалом антиукраїнське рішення: або «залишити» нашому місту стару назву – «Первомайськ», або змінити її на «Ольвіополь».
При цьому вони чудово розуміють, що більшовицьку назву «Первомайськ» Верховна Рада точно не залишить. Але все одно завідомо марно «пропонують зберегти її», щоб потім брехати несвідомому електорату, що вони «боролися за назву Первомайськ, але погана Верховна Рада не дослухалася до них».
У такий підлий спосіб, плануючи обманювати і мешканців міста, і Верховну Раду, вони прагнуть будь-що проштовхнути чимось особисто для них цінну й дорогу назву «Ольвіополь». Надану селищу, розташованому на лівому березі Південного Бугу при  впадінні до нього річки Синюхи в межах нинішнього Первомайська, за часів панування в Україні російської імперії.
І не ким-небудь, а російською царицею! Для якої Україна була «малоросієй», а українці холопами.
Ця назва – «Ольвіополь» – жодним чином не відповідає ні законодавству про декомунізацію/деколонізацію, ні волі мешканців міста, ні справедливості.
Місто Первомайськ було утворене у 1919 році у складі трьох містечок, адміністративно і географічно до того окремих: містечка Богополь, розташованого між лівим берегом ріки Південний Буг та правим берегом річки Синюхи, містечка Голта, розташованого на правому березі Південного Бугу, та містечка  Ольвіополь, розташованого на лівому березі річки Синюхи та лівому березі Південного Бугу вниз по течії від місця впадіння до нього річки Синюхи.
З часу утворення Первомайська і до сьогодні вищезазначені найменування цих колишніх окремих містечок застосовуються в міському побуті як неформальні назви трьох частин Первомайська.
Відтак всі ці три неформальних з 1919 року назви є умовно рівноправними, і надання переваги якійсь одній із них – а тим більш назві імперського походження, – грубо порушує патріотичні почуття мешканців інших частин міста. І вже тому є неприйнятним.
Але «історична давньовічна» назва якоїсь із частин міста, причому будь-яка із тих що виносилися на обговорення, є неприйнятною для найменування міста незалежної Украіни не тільки з цієї причини. Всі вони, зокрема Богополь і Голта, так само як і Ольвіополь, також були надані українським селищам не українською державою, а іноземними імперіями-завойовниками.
І, нарешті, не історія міст є їхньою головною цінністю, а люди.
Особливо ті, хто протистояв тоталітаризму і колоніалізму, ратував за незалежність України, свободу і справедливість для українського народу, хто творив культурні цінності світового рівня.
Духовна спадщина цих великих українців є безцінним національним скарбом і путівником для нинішніх і прийдешніх поколінь українського народу.
Міста, що перейменовуються, повинні мати за честь називатися іменами таких героїчних і видатних людей.
Для нашого міста це Микола Степанович Вінграновський – всесвітньо відомий митець і водночас мужній глашатай незалежності  України.
Геніальний поет, письменник, драматург, кінорежисер, кіноактор, громадський діяч-шестидесятник – і незламний українець. Тільки один факт, але який: навчаючись в інституті кінематографії у москві, Вінграновський не послуговувався російською!
Принципово тільки українською розмовляв!
Ім’я Миколи Степановича Вінграновського, який народився і виріс у Первомайську, чарівність і невичерпна енергетика його творчості вкрай потрібні не тільки нашому місту, але й Україні. Як знамено, як путівник і рушійна сила на шляху у щасливе майбутнє.
М.С. Вінграновський входить до числа ста видатних українців, чиї прізвища рекомендовані науковцями Інституту літератури ім. Т.Г. Шевченка, Інституту мовознавства ім. О.О.Потебні НАНУ та Національної академії педагогічних наук України для перейменування об’єктів топоніміки – що є ще одним вагомим аргументом на користь нашої пропозиції.
Просимо Верховну Раду України перейменувати місто Первомайськ Миколаївської області на місто Вінграновський.

 

 

Голові Українського інституту національної пам‘яті 

А.Е. Дробовичу

Щодо перейменування
міста Первомайська Миколаївської області

Ми, мешканці міста Первомайська Миколаївської області, що підписалися під цим Зверненням, просимо Український інститут національної пам’яті втрутитися, згідно компетенції, в процес перейменування нашого міста. Який наразі йде, як це не дико звучить, проросійським шляхом.
Ми всі звикли до найменування «Первомайськ» та до безлічі інших місцевих топонімів минулих епох, вони зручні для нас, але закон про декомунізацію треба виконувати.
Тавра комуністичного тоталітаризму та колоніалізму мають назавжди піти в небуття із свідомості українського суспільства.
Між тим, схоже, що більшість депутатів Первомайської міської ради й ті особи, під впливом яких вони голосують, не згодні з цим, їхні пріоритети спрямовані у рабське минуле України, а не у вільне майбутнє.
Маючи власні непатріотичні переконання та піклуючись про голоси на майбутніх виборах таких же виборців, фактично підігріваючи у місті проросійські настрої, вони прийняли і направили до Верховної Ради України популістичне, хитре, облудне, протизаконне і загалом антиукраїнське  рішення: або «залишити» нашому місту стару назву – «Первомайськ», або змінити її на «Ольвіополь».
При цьому вони чудово розуміють, що більшовицьку назву «Первомайськ» Верховна Рада точно не залишить. Але все одно завідомо марно «пропонують зберегти її», щоб потім брехати несвідомому електорату, що вони «боролися за назву Первомайськ, але погана Верховна Рада не дослухалася до них».
У такий підлий спосіб, плануючи обманювати і мешканців міста, і Верховну Раду, вони прагнуть будь-що проштовхнути чимось особисто для них цінну й дорогу назву «Ольвіополь». Надану селищу, розташованому на лівому березі Південного Бугу при  впадінні до нього річки Синюхи у межах нинішнього Первомайська, за часів панування в Україні російської імперії.
І не ким-небудь, а російською царицею Катериною другою. Для якої Україна була «малоросієй», а українці холопами.
Ця назва – «Ольвіополь» – жодним чином не відповідає ні законодавству про декомунізацію/деколонізацію, ні волі мешканців міста, ні справедливості.
Місто Первомайськ було утворене у 1919 році у складі трьох містечок, адміністративно і географічно до того окремих: містечка Богополь, розташованого між лівим берегом ріки Південний Буг та правим берегом річки Синюхи, містечка Голта, розташованого на правому березі Південного Бугу, та містечка  Ольвіополь, розташованого на лівому березі річки Синюхи та лівому березі Південного Бугу вниз по течії від місця впадіння до нього річки Синюхи.
З часу утворення Первомайська і до сьогодні вищезазначені найменування цих колишніх окремих містечок застосовуються в міському побуті як неформальні назви трьох частин Первомайська, розташованих на різних берегах Південного Бугу і Синюхи.
Відтак всі ці три неформальних з 1919 року назви є умовно рівноправними, і надання переваги якійсь одній із них – а тим більш назві імперського походження, – грубо порушує патріотичні почуття мешканців інших частин міста. І вже тому є неприйнятним.
Але «історична давньовічна» назва якоїсь із частин міста, причому будь-яка з тих що виносилися на обговорення, є неприйнятною для найменування міста незалежної України не тільки з цієї причини. Всі вони, зокрема Богополь і Голта, так само як і Ольвіополь, також були надані українським селищам не українською державою, а іноземними імперіями-завойовниками.
І, нарешті, не історія міст є їхньою головною цінністю, а люди.
Особливо ті, хто протистояв тоталітаризму та колоніалізму, ратував за незалежність України, свободу і справедливість для українського народу, хто творив культурні цінності світового рівня.
Духовна спадщина цих великих українців є безцінним національним скарбом і путівником для нинішніх і прийдешніх поколінь українського народу.
Міста, що перейменовуються, повинні мати за честь називатися іменами таких героїчних і видатних людей.
Для нашого міста це Микола Степанович Вінграновський – всесвітньо відомий митець і водночас мужній глашатай незалежності  України.
Геніальний поет, письменник, драматург, кінорежисер, кіноактор, громадський діяч-шестидесятник – і незламний українець. Тільки один факт, але який: навчаючись в інституті кінематографії у москві, Вінграновський не послуговувався російською!
Принципово тільки українською розмовляв!
Ім’я Миколи Степановича Вінграновського, який народився і виріс у Первомайську, чарівність і невичерпна енергетика його творчості вкрай потрібні не тільки нашому місту, але й Україні. Як знамено, як путівник і рушійна сила на шляху у щасливе майбутнє.
М.С. Вінграновський входить до числа ста видатних українців, чиї прізвища рекомендовані науковцями Інституту літератури ім. Т.Г. Шевченка, Інституту мовознавства ім. О.О.Потебні НАНУ та Національної академії педагогічних наук України для перейменування об’єктів топоніміки – що є ще одним вагомим аргументом на користь нашої пропозиції.
Просимо Український інститут національної пам’яті допомогти мешканцям нашого міста позбавитися оков минулого, нав’язуваних місцевими депутатами та їхніми «кураторами», підтримати нашу ініціативу і рекомендувати Верховній Раді України перейменувати місто Первомайськ Миколаївської області на місто Вінграновський.

Поширити це:

Подобається це:

Подобається Завантаження…

Последние новости

Погода

Николаев
пасмурно
3.2 ° C
3.2 °
3.2 °
87 %
3kmh
98 %
Вс
8 °
Пн
5 °
Вт
11 °
Ср
11 °
Чт
9 °
spot_img
Гороскоп на сегодня
Гороскоп на завтра
Материалы по теме

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь