— Зубний камінь — поширена стоматологічна недуга. Не лише псує запах із рота, але й провокує різні захворювання ясен, що призводять до втрати зубів, — каже стоматолог 33-річний Євген ЛИСЕНКО з Вінниці.
Неякісна гігієна рота — одна з основних причин виникнення каменів. Також можуть утворитися через незбалансоване харчування, вживання алкоголю та солодких газованих напоїв, куріння, підвищене слиновиділення чи прийом деяких ліків.
— Але це не всі причини, через які можете зіштовхнутися з цією проблемою. Неправильно підібрана зубна щітка чи паста теж відіграють велику роль, тому на цьому краще не економити. Раджу придбати електричну — з нею шанси не дочистити зуби — мінімальні, — говорить Лисенко.
Найчастіше камені виявляють біля основи зубів із зовнішнього чи внутрішніх боків. Можуть утворюватися в пародонтальних кишенях і місцях, де протези кріпляться до імплантів.
— Якщо ви помітили кровоточивість, набряклість ясен, чутливість деяких зубів, зміну кольору емалі — це свідчить про наявність зубних каменів. Прибрати їх звичайною зубною щіткою не вийде.
За професійною гігієною рота радить звернутися до стоматолога. Процедура безболісна. Триває від 20 до 60 хв. Вартість залежить від обраного методу чищення, типу й кількості відкладень, стану зубів і ясен.
— В інтернеті є чимало варіантів, як самостійно видалити зубні камені. Не раджу їх випробовувати. Насправді ці способи малоефективні й можуть пошкодити чи ослабити емаль.
Якщо ж із зубами все добре, камені можна профілактувати. Для цього радить двічі на день чистити зуби з використанням зубної нитки й ополіскувача. Крім того, стежити за харчуванням. Якщо вживаєте солодке — додатково чистити зуби після кожного прийому їжі. Більше споживати твердих продуктів — яблук, моркви. Крім того, регулярно відвідувати стоматолога та підтримувати здоров’я всього організму в цілому.
gazeta.ua